GENIALNE łóżeczko <3

Przeglądając oferty producentów coraz częściej spotykam łóżeczka nazywane „rosnącymi z dziećmi”. Z jednej strony jest to fajne, bo jak wiadomo, oszczędności przy dziecku to rzecz na prawdę potrzebna 🙂 ale z drugiej strony…. dla kogoś takiego jak ja, czyli nie przywiązującego się kompletnie do domowych ruchomości jest to katorga. Tyle lat ten sam mebel 😀

NOŁ ŁEJ 🙂

Dlatego moje dziecko nie ma i nie będzie miało takiego łóżka. Jest jeszcze jeden powód, dla którego Smyk nie będzie miał małego łóżka, które z nim rośnie. Otóż… lubi gdy go któreś z nas usypia. Nie wyobrażam sobie cisnąć się w małym łóżeczku razem z nim podczas usypiania z wystającymi poza ramę nogami. Dlatego jeszcze zastanawiam się nad tym, w jakie łóżko zainwestować. Pewien pomysł mam, ale o tym niebawem 🙂 Niedługo pokaże Wam, co wymyśliłam i jak chciałabym, żeby wyglądał pokój Smyka, a będziemy go robić już w styczniu !

Jednakże parę dni temu znalazłam coś ciekawego, ładnego, oryginalnego i z pewnością godnego pokazania. To łóżeczko ROCKY niemieckich projektantów Jäll & Tofta. Początkowo spełnia rolę kołyski i JEDNOCZEŚNIE siedziska dla rodzica.

rocky-416-2v2

rocky01

Potem, gdy dziecko jest większe odwracamy mebel do góry nogami i w ten sposób powstaje „klasyczne” łóżeczko o długości 140 cm zabezpieczone dodatkową nakładką.

rocky-116v2

rocky-transparent

Gdy dziecko jest już na tyle duże, by nie musiało być więzione w zabezpieczonej klatce 🙂 nakładkę zdejmujemy i dzieciak otrzymuje prawie dorosłe łóżko.

rocky-305v3 rocky-329v3srgb rocky-181v2 rocky-119v2

Jedno , co mi się nie podoba, to brak zabezpieczenia w 3 wersji łóżka. Jest ono wysokie i moim zdaniem przez to trochę niebezpieczne. Mój 2,5 latek najchętniej spałby już poza kratkami, a wiem, że z zupełnie odsłoniętego łóżka spadł by po 15 minutach snu jeśli nie wcześniej. Dlatego za to daję minusa 🙂 Poza tym – design na 5+.

fot. Jäll & Tofta

2 uwagi do wpisu “GENIALNE łóżeczko <3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s